Turkansaaren levytanssit 4.6.2017!

Tervetuloa tanssimaan Turkansaareen! 4.6 on Turkansaaren avajaispäivä, jolloin sisäänpääsy museoalueelle on ilmainen ja tanssit ovat myös ilmaiset. Tanssit pidetään klo.13-16 välisenä aikana. Lavan edessä sijaitsee kahvila, jossa voi käydä nauttimassa virvokkeita ja leivonnaisia ym. Koska meillä ei ole katosta lavalla, on säävara otettu huomioon eli vesisateella emme pidä tansseja. Paikkana Turkansaari on upea ja sinne on mukava tulla nauttimaan kauniista kesäpäivästä jo ennen tansseja.

DJ soittaa tansseissa vaihtelevaa musiikkia. Musiikki tulee olemaan perinteistä iskelmää, lattareita, swingiä ja westietä.

Kyytiä tarvitsevat! Tapahtuman sivuilla voi huudella kyytiä, moni tulee varmasti autolla paikan päälle.

Tule nauttimaan lavatansseista perinteiseen Suomalaiseen miljööseen ja nautitaan kesästä 🙂

Tanssit järjestää Tanssikoulu Matleena!

Paritanssikoulu Matleena